پرستاری با قلب سفید

بعضی آدم ها باران را احساس می کنند بقیه فقط خیس می شوند...

۲ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

انجمن پرستاری ایران

                                               

انجمن پرستاری ایران اولین تشکل صنفی پرستاری در ایران است که در سال ۱۳۶۹ از سوی تعدادی از پرستاران و اعضای هیات علمی پرستاری تشکیل گردید و از وزارت کشور پروانه تاسیس گرفت.

انجمن پرستاری از طریق تشکیل شعب در استان‌های دیگر فعالیت‌های خود را در این استانها گسترش داده و همچنین در چند سال گذشته بر روی آموزش و همچنین برگزاری همایش‌های علمی گام برداشته است.

می‌توان گفت که انجمن پرستاری ایران با تاسیس کانون‌های تخصصی پرستاری همچون کنترل عفونت، قلب، ارتوپدی، بهیاران، سرطان، کودکان و دیگر تخصص‌های پرستاری سعی در تخصصی نمودن فعالیت‌های صنفی نمود و بعد از فعالیت اقدام به راه اندازی انجمن‌های علمی بر اساس این کانون‌ها می‌نماید.

 

 بنیادگذاری : ۱۳۶۹
وضعیت حقوقی : انجمن صنفی
جایگاه : تهران
شمار عضوها : ۴۵۰۰۰
رییس : دکتر ابوالفضل جاریانی
افراد کلیدی : دکتر سهیل نجفی،اصغر فتایی وفرحنازعسگری
شعار اولین : انجمن صنفی در پرستاری


وب‌گاه: www.inas.ir 


پ.ن :سایت انجمن فعال نمی باشد ! (●̮̮̃•̃)

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
Fess21) 1Nurseee@)

سندرم ولف پارکینسون وایت

یک مشخصهٔ موج دلتا در نوار قلب یک بیمار مبتلا به سندرم ولف پارکینسون وایت

نشانگان وُلف-پارکینسون-وایت (به انگلیسی:Wolff-Parkinson-White syndrome)‏ که به اختصار سندرم دَبلیوپی‌دَبلیو (با نمایش اختصاری WPW) هم گفته می‌شود، گونه‌ای نابهنجاری هدایت الکتریکی قلب است که در اثر آن برای هدایت امواج الکتریکی قلب، مسیری فرعی و غیر طبیعی به‌وجود می‌آید. علت و موارد باعث بروز این بیماری، هنوز به درستی شناخته نشده، اما عوامل وراثت و زمینهٔ خانوادگی در ابتلا به بیماری مؤثر هستند.

ویژگی بارز این نشانگان در نوار قلب، وجود موج‌های دلتا و کوتاهی فاصلهٔ PR است. مبتلایان به این بیماری، آمادگی بروز ریتمهای سریع قلبی را دارند که شایع‌ترین و رایج‌ترین آنها ریتم تند دهلیزی (AF) است.

در طی حمله‌های آریتمی، بیمار دچار علائم و عوارضی نظیر تپش قلب شدید و ناراحت‌کننده (به دلیل تندی ضربان قلب)، تهوع و استفراغ، سرگیجه، سنکوپ و گاه ایست قلبی و مرگ خواهد شد.

برای بیماران دچار این نشانگان، داروهای ضد آریتمی از کلاسهای گوناگون وجود دارد که باید نوع آن توسط پزشک تجویز شود. شیوه‌هایی برای حذف راه فرعی از طریق تخریب (ablation) با امواج رادیویی وجود دارد که امکان درمان قطعی را فراهم می‌کند و احتمال بازگشت بیماری را پایین می‌آورد.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
Fess21) 1Nurseee@)